Регионална Асоциация на Общини
Тракия

Какво ново



Послание към кметовете и общинските съветници мандат 2007 - 2011
Но ние сме убедени, че не количествените показатели са важни. През изминалите 4 години насочихме усилията си в утвърждаване на авторитета на нашата организация на местно, национално и международно ниво, в популяризираното на местната власт, в усъвършенстване на управленските модели и добрите практики. И силата ни е в това, че винаги можем да разчитаме един на друг, а всички заедно – на РАО “Тракия”.
През последната година от мандата се случиха две важни за нас неща – България стана пълноправен член на Европейския съюз и РАО “Тракия” навърши 10 години. Може би някой смятат, че няма връзка между тях. Ние, обаче сме сигурни, че с 10-годишния си опит в разработване и управление на проекти, с умението да се гледа предвидливо далеч напред, доказано с откриването на представителството в Брюксел, сме крачка пред много подобни сдружения. Нашите общини имат капацитет и със сигурност ще успеят в работата по проекти, финансирани от структурните фондове. Защото хората заслужават да живеят по европейски, тук, в България, в своите общини.
През този мандат природата на няколко пъти постави на изпитание ръководствата на общините. Имаше наводнения, пожари и суша, имаше кризисни ситуации, в които бяха необходими мъжество, решителност и професионализъм. Справихме се, но си изведохме и поуки – достатъчно ли смe подготвени за такива случаи? И сме убедени, че трябва да се работи за създаване на механизми за предотвратяването и предоляването им във времето, когато няма такива изпитания. Сигурни сме, че това ще се случи в следващия мандат. И залог е опитът на тези от нас, които ще останат кметове, които ще бъдат опората и гръбнакът на РАО “Тракия”. Защото мандатите идват и си отиват, но асоциацията остава и тя винаги ще бъде приятел, съмишленик и партньор на общините. И на кметовете – които и да са те. А бивши кметове няма – ние оставаме верни на каузата “местно самоуправление” и винаги можем да бъдем полезни на бъдещите си колеги. В името на добруването на общините и на хората, живеещи в тях.
На бъдещите кметове оставяме една работеща, авторитетна, уважавана асоциация, в която ние вложихме много. Вярваме, че те ще имат същите стремежи, ще вложат същите амбиции и ще я направят още по-добра. Убедени сме, че винаги ще бъдем желани гости и добри помощници на бъдещите общински ръководства.
Сигурни сме, че ще се виждаме отново и на следващите годишнини на НАШАТА РАО “Тракия”.


д-р Евгений Желев
Председател на УС на РАО “Тракия”


0 Comments
Posted on 24 Sep 2007 by rao
Name:
E-mail: (optional)
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNews
Кои сме ние
Начална страница Нагоре