Регионална Асоциация на Общини
Тракия

Какво ново



Работна среща на кметовете от РАО "Тракия" в Стара Загора
Първото за мандат 2023-2027 г. разширено заседание на Управителния съвет и работна среща на кметовете от РАО “Тракия” се проведе на 2 февруари 2024 г. в Стара Загора.
На местните избори през 2023 г. в 20 от членуващите общини бяха избрани същите кметове, а само 7 са нови.



Дневният ред на заседанието включваше организационни въпроси като определяне на дата за отчетно-изборно годишно Общо събрание, на което ще бъдат обновени ръководните органи на Асоциацията. Взето бе решение то да се проведе на 12 април 2024 г. Дискутирано бе също привличането на нови общини за членство в РАО “Тракия”, както и възстановяване на членството на напусналите през предходни мандати.

Председателят на РАО “Тракия” и кмет на Сливен г-н Стефан Радев и кметът на община Карнобат и член на Управителния съвет на НСОРБ г-н Георги Димитров разказаха за участието си в Срещата на върха на кметовете на Мрежата на Балканските градове В40 в албанската столица Тирана от 29 до 31 януари 2024 г. Те призоваха да се развива сътрудничеството с мрежите на общини от Турция и Гърция.

Засегнати бяха и актуални проблеми в работата на общините – един от тях е общественият транспорт между населените места. В резултат на намаляване на пътникопотока в много общини тези курсове стават нерентабилни, което налага общественият транспорт да бъде субсидиран и се превръща все повече в социална услуга. Беше решено да се сформира работна група и съвместно с Националното сдружение на общините да бъдат подготвени текстове за законодателни промени в тази насока.
0 Comments
Posted on 02 Feb 2024 by rao
Name:
E-mail: (optional)
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNews
Кои сме ние
Начална страница Нагоре