Регионална Асоциация на Общини
Тракия

Какво ново



Работна среща на кметовете от РАО "Тракия" в община Сливен
Разширено заседание на Управителния съвет и работна среща на кметовете от РАО “Тракия” се проведе на 31 януари 2025 г. в община Сливен.



В обсъждането на предизвикателствата пред местните власти, свързани с доставката, пречистването на води и мерките за преодоляване на загуби на питейна вода по мрежата се включи доц. д-р Шафак Баша, генерален директор на ИСКИ – ВиК операторът на Истанбул.



Бяха представяни софтуерни решения, насочени към оптимизация на процесите в общините (за управление на Общински съвет, на общинска собственост, на социален патронаж, системи за управление на рециклиране и др.).



За пореден път бяха засегнати темите, свързани с разходите за събиране и обработка на отпадъците, определянето на такса смет, както и различните етапи от програмата за саниране. По отношение на целия процес по сметосъбиране в страната, участниците бяха единодушни, че несигурната обстановка в държавата през последните няколко години, е поставила общините в трудно положение. Според тях държавата трябва да се включва по-активно в този процес и на национално ниво да се търсят дългосрочни и работещи решения.

Г-н Радостин Танев, зам.-кмет на община Стара Загора представи добра практика - изградената в най-големия старозагорски квартал площадка за разделно събиране на отпадъци, първата от този вид площадки в България, която разполага и с обучителна класна стая на открито.
0 Comments
Posted on 31 Jan 2025 by rao
Name:
E-mail: (optional)
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNews
Кои сме ние
Начална страница Нагоре