|
Регионална Асоциация на
Общини Тракия |
|
• Какво ново • Кои сме ние • С какво се занимаваме • Как сме структурирани • Контакти |
|
• Проекти • Информация за община • Бюлетин • Полезни връзки |
|
|
Какво ново Общо събрание на РАО "Тракия"
Сесия на Общото събрание на РАО “Тракия” се проведе на 25 април 2025 г. в Стара Загора. Делегатите - кметове и представители на общинските съвети от членуващите в сдружението общини единодушно приеха отчетите на ръководните органи за 2024 г. и проектобюджет и програма за дейността за 2025 г.
![]() Готовността за определянето на такса смет по нова методика, разходите за събиране и обработка на отпадъците са въпроси, които стоят на дневен ред пред всички общини. В тази връзка, бяха представени екологичните политики на Община Стара Загора и действията ѝ за зеленото възпитание на децата от най-ранна възраст. Участниците в мероприятието посетиха с електробус изградената площадка за разделно събиране на отпадъци в кв. Железник, където зам.-кметът на община Стара Загора с ресор “Транспорт, екология, инвестиции и зелен преход“ г-н Радостин Танев им показа нагледно как работи съоръжението, как се издава чип и се маркира видът на предадения отпадък: хартия, стъкло, метал или PVC. ![]() Промяна в нормативната база на общината позволява всяко домакинство, събрало 150 килограма отпадъци за година, да получи отстъпка от 30% от такса битови отпадъци в промила за сметосъбиране и сметоизвозване, който е най-високият промил в сформирането ѝ, изтъкна още Радостин Танев. Кметовете бяха единодушни, че и техните усилия са насочени към ликвидирането на неприятни градски гледки, когато край контейнерите за смет са изхвърлени дюшеци, дивани, стари детски легла. Те разгледаха и обособена атрактивна класна стая на открито, която може да се посещава от деца, а по-големи ученици да им „преподават“ зелени уроци. 0 Comments
Posted on 25 Apr 2025 by rao
Content Management Powered by CuteNews Кои сме ние
|
| Начална страница | Нагоре |