Регионална Асоциация на Общини
Тракия

Какво ново



Представители на община Куклен на обмяна на опит в Стара Загора
На 5 септември 2025 г. кметът на община Куклен г-жа Мария Белчева, заедно със заместник-кмета с ресор общинска собственост и стопански дейности Станилия Стаменова и еколога на общината посетиха площадката за разделно събиране на отпадъци в най-големия старозагорски квартал “Железник”.



Радостин Танев, зам.-кмет “Транспорт, екология, инвестиции и зелен преход“ на община Стара Загора и Пламен Йорданов, началник на отдел "Екология, озеленяване и гори" ги запознаха подробно с отделните етапи по изграждане на площадката, необходимите уведомления и регистрации и видовете отпадъци, които се събират на нея, както и предвидените отстъпки в Наредбата за определянето и администрирането на местните такси за домакинствата, които предават разделно.



Демонстрирано бе нагледно регистрацията и издаването на чип, на база на който потребителите теглят донесеното на кантара, ползват киоска (интерактивно устройство за информация) и автоматично в системата на Общината влизат количеството и видът отпадък, който е предаден.



Представителите на община Куклен се убедиха в полезността на инициативата и по време на посещението си видяха, че има интерес и от страна на жителите.



Изпълнителният директор на РАО "Тракия" проф. Върляков, който също присъства на срещата, сподели, че неговото семейство предава разделно отпадъци още от откриването на площадката.

0 Comments
Posted on 05 Sep 2025 by rao
Name:
E-mail: (optional)
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNews
Кои сме ние
Начална страница Нагоре