|
Регионална Асоциация на
Общини Тракия |
|
• Какво ново • Кои сме ние • С какво се занимаваме • Как сме структурирани • Контакти |
|
• Проекти • Информация за община • Бюлетин • Полезни връзки |
|
|
Какво ново Представители на община Куклен на обмяна на опит в Стара Загора
На 5 септември 2025 г. кметът на община Куклен г-жа Мария Белчева, заедно със заместник-кмета с ресор общинска собственост и стопански дейности Станилия Стаменова и еколога на общината посетиха площадката за разделно събиране на отпадъци в най-големия старозагорски квартал “Железник”.
Радостин Танев, зам.-кмет “Транспорт, екология, инвестиции и зелен преход“ на община Стара Загора и Пламен Йорданов, началник на отдел "Екология, озеленяване и гори" ги запознаха подробно с отделните етапи по изграждане на площадката, необходимите уведомления и регистрации и видовете отпадъци, които се събират на нея, както и предвидените отстъпки в Наредбата за определянето и администрирането на местните такси за домакинствата, които предават разделно. Демонстрирано бе нагледно регистрацията и издаването на чип, на база на който потребителите теглят донесеното на кантара, ползват киоска (интерактивно устройство за информация) и автоматично в системата на Общината влизат количеството и видът отпадък, който е предаден. Представителите на община Куклен се убедиха в полезността на инициативата и по време на посещението си видяха, че има интерес и от страна на жителите. Изпълнителният директор на РАО "Тракия" проф. Върляков, който също присъства на срещата, сподели, че неговото семейство предава разделно отпадъци още от откриването на площадката. 0 Comments
Posted on 05 Sep 2025 by rao
Content Management Powered by CuteNews Кои сме ние
|
| Начална страница | Нагоре |