Регионална Асоциация на Общини
Тракия

Какво ново



Работно посещение в Албания
Изпълнителният директор на РАО "Тракия" проф. Иван Върляков е на посещение в Албания.



На 10 ноември бе проведена работна среща с Националното сдружение на албанските общини, в която освен директорът г-жа Аделина Фарици и програмният мениджър г-жа Алиса Лимай, участваха още кметовете на Булкизе - г-жа Фестиме Мьещри, на Кукес - г-н Алберт Халилай, на Пустец - г-н Пали Колефски, на Хас - г-н Мифтар Даути и зам.-кметът на Дибер - Саймир Койнози. Бяха обсъдени идеи за сътрудничество между страните.



На 11 ноември бяха посетени общините Шияк и Елбасан и дискутирани възможностите за побратимяване с членуващи в РАО "Тракия" общини със сходен профил.

Шияк е град и община в окръг Дуръс, Западна и Централна Албания, с площ 92 кв. км. и население около 22 хил. души. Има добри логистични връзки, развито земеделие, силни младежки спортни структури.






Елбасан е град в централната част на Албания, разположен по поречието на река Шкумбини. Той е сред най-населените градове в страната с около 115 000 жители и площ около 872 кв. км. В града са заселени жители от други области, включително и българи. Днес в Елбасан живеят около 12 000 българи, преселници от областта Голо бърдо. Има силна индустриална традиция (вкл. металургия), град с университети и културни институции, големи индустриални зони.



Работната визита се осъществява със съдействието на извънредния и пълномощен посланик на Република България в Тирана г-н Ивайло Киров.

0 Comments
Posted on 11 Nov 2025 by rao
Name:
E-mail: (optional)
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNews
Кои сме ние
Начална страница Нагоре