Регионална Асоциация на Общини
Тракия

Какво ново



Работна среща на кметовете от РАО "Тракия" в Стара Загора
Първото за годината разширено заседание на Управителния съвет и работна среща на кметовете от РАО “Тракия” събра в Стара Загора представители на местните власти от 24 от членуващите в асоциацията общо 32 общини.



Акцент в дискусиите бяха трудностите на общините при неприет държавен бюджет за 2026 г.; преходът към еврото и проблеми при превалутирането когато при някои проекти се закръгля по отделни позиции, а не общата сума; очакваните изменения в режима за регистрация на индивидуалните електрически превозни средства; отпадането на ограниченията за управление и разпореждане със земите от т.нар. „остатъчен“ поземлен фонд по чл. 19 от Закона за собствеността и ползването на земеделските земи и др.



Обсъдени бяха и организационни въпроси като дата и дневен ред за отчетно Общо събрание и други инициативи през 2026 г.

0 Comments
Posted on 23 Jan 2026 by rao
Name:
E-mail: (optional)
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNews
Кои сме ние
Начална страница Нагоре