Регионална Асоциация на Общини
Тракия

Какво ново



Общо събрание на РАО "Тракия" в Хисаря
Сесия на Общото събрание на РАО “Тракия” се проведе на 23 април в град Хисаря. Мероприятието започна с представяне на Община Хисаря, която се присъедини към асоциацията през миналата година. Кметът Ива Вълчева разказа за вековната история, богатото културно наследство и уникалните природни дадености на града.



Делегатите - кметове и представители на общинските съвети от членуващите в сдружението общини единодушно приеха отчетите на ръководните органи за 2025 г. и проектобюджет и програма за дейността за 2026 г.



След събранието, за пореден път бяха обсъдени въпроси, които стоят на дневен ред пред всички общини: трудностите в дейността им до приемане на редовен бюджет, изпълнението на инвестиционната програма за общински проекти и разплащанията по нея, правомощията и задълженията им по новия закон за обществения транспорт, неяснотите при управление и финансиране на проекти с национално и външно финансиране и др.

0 Comments
Posted on 23 Apr 2026 by rao
Name:
E-mail: (optional)
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

| Forget Me
Content Management Powered by CuteNews
Кои сме ние
Начална страница Нагоре